Afyonkarahisar’da Türk Yıldızları’ndan Büyük Taarruz uçuşu

Afyonkarahisar’dan başlayan ve İzmir’de düşmanın denize döküldüğü Büyük Taarruz’un 100’üncü yılında, Afyonkarahisar’daki etkinlikler kapsamında; Hava Meydan Komutanlığı’nda birçok savaş ve mühimmat uçağı, askeri helikopterler, füze ve roket çeşitleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı ünitelerde kullanılan malzemelerin yer aldığı stant düzenlendi.

Sergide, hem bugünkü yeni teknoloji eserler hem de Büyük Taarruz dahil eski periyotlarda kullanılan silahlar ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusuna ilişkin tarihi fotoğraflar yer aldı.

100’üncü yıl özel gösteri

Afyonkarahisar ve Türkiye’nin dört bir yanından Kocatepe’ye yürüyüş için gelenlerin de yoğun ilgi gösterdiği standın son gününde Türk Yıldızları da özel şov uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Yıldızları, programın finalinde Zafer Haftası 100’üncü yıl özel şov uçuşunu yaptı.

Türk Yıldızları’nın gösterisi izlendi

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Lideri Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar milletvekilleri ve protokol üyeleri de Türk Yıldızları’nın gösterisini izledi.

Hava Meydan Komutanlığı’ndaki şovlarda F-16’lar ve Türk Hava Kurumu’na ilişkin ögeler ile motorlu yamaç paraşütü, motorlu yelken kanat, RC uçak, sıcak hava balonu uçuşu, 3 uçak merasim geçişi yapıldı.

Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı Paraşüt Kadrosu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Paraşüt Timi gösteriler yaptı.

DHA’nın haberine nazaran; öğlenden sonraki kısımda ise Jandarma Genel Komutanlığı helikopterleriyle ‘Çelik Kanatlar’ ve ‘Üzüm Salkımı’ gösterisi, Emniyet Genel Müdürlüğü helikopterleriyle ‘Üzüm Salkımı’ gösterisi ve merasim geçişi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı helikopter merasim geçişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uçak ve helikopter merasim geçişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ilişkin F-4E 2020 ve F-16 muharip uçak geçişi yapılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*