Ahmet Nur Çebi: Emirhan İlkhan’ı ikna edemedik

Başkan Ahmet Nur Çebi, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde medyayla bir araya gelirken, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çebi, Torino ile anlaşan genç oyuncu Emirhan İlkhan’ın İtalya’ya gitme konusunda ısrarcı olduğunu açıkladı.

Emirhan’la kalması için konuştuklarını bildiren Başkan Çebi, “Emirhan’ı 3 gündür ikna etmeye çalışıyoruz. ‘Hayır, ben gitmek istiyorum’ diyor. ‘Sana Torino’nun verdiği ücreti verelim’ dedim ancak kabul etmedi. Bizi sadece menajeri ile muhattap ediyor ve gitmek istediğini söylüyor. Futbolcular köle değil. Kontratları ile onları gönülsüzce Beşiktaş’ta tutamayız. ‘Hayallarim var’ diyen çocuğun önünde durmam. Kontrattaki 4,5 milyon euro kendisinin ve menajerinin isteği ile konuldu. Bir sonraki satışından yüzde 20 gelir bize verilecek” diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi, Futbol Gelişim Direktörü Önder Karaveli’nin Emirhan’ın ailesine ulaşamadığını belirterek, “Önder Karaveli, Emirhan’ın ailesini aradı. Görüşmek istemediler. Önder hocayı yıllardır sürekli arayan insanlar şimdi telefonu açmıyor. Emirhan’la 5 milyon TL’ye yakın yıllık ücrete imza attık. Beşiktaş’ta oynamak istemediğini, Avrupa’ya transfer olmak istediğini söylüyor. Pazartesi günü her şey netleşir” ifadelerini kullandı.

Transfer mesajları

Başkan Çebi, transfer çalışmalarıyla ilgili son durumu da paylaştı. Teknik Direktör Valerien Ismael’in takviye istediğini aktaran Çebi, “Orta saha, kanat ve stoper transferi düşünüyoruz. Kerem Atakan Kesgin için görüştüm. 4.5 milyon euro fiyata sattık (Emirhan İlkhan) diye eleştirildik ama bir başka genç oyuncu bize 3’te 1 fiyata teklif ediliyor. Bir de bu açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Torino ödemeyi gönderdi, İtalya’ya imzaya gidiyor

Emirhan İlkhan’la anlaşan Torino transferi resmen tamamladı. İtalyan kulübü, 18 yaşındaki yetenekli oyuncunun 4.5 milyon euroluk serbest kalma bedelini dün Beşiktaş’ın hesabına yatırdı. Emirhan bugün Torino ile resmi sözleşme imzalamak için İtalya’ya gidecek. Genç futbolcu sağlık kontrolünden geçtikten sonra 5 yıllık kontrata imza atacak.

‘Haksızlık yapılıyor’

“Şu an şampiyon olduğumuz sezondan daha fazla birlik ve beraberlik içindeyiz. Enerjimiz yüksek. İki sene önce pandemide yaşadığımız şampiyonluk unutuldu, sadece altyapıdan bir oyuncunun transferi konuşuluyor. Burada bize haksızlık yapılıyor. Valerien Ismael’in başarılı olacağına inanıyorum. Hazırlık maçlarında hocamızı eleştirmek, kötü niyetli, Beşiktaş’ta menfaatleri olanların stratejisi. Hazırlık maçlarında deneme yaparsınız. Amaç maç kazanma olamaz. Hocanın sisteminin tartışılmasını doğru bulmuyorum.”

Ersin Destanoğlu için ayrılık sinyali

Başkan Çebi,  Ersin Destanoğlu’nun 2023’te bitecek sözleşmesinde serbest kalma maddesi bulunmadığını belirtirken, genç kalecinin ayrılabileceğinin de sinyalini verdi.

Çebi, “Ersin’le ilgili teklifler var ama kontratında serbest kalma maddesi yok. Şu anda görüşüyoruz. Ersin’in durumu netleşince Utku’nun durumu da netleşecek. Serdar Saatçı’nın disiplin sorunu oldu. Sözleşme teklif ettik, bekliyoruz. Her genç oyuncunun Avrupa hayali var. Neredeyse hepsi Avrupa’ya  gitmek istiyor” dedi.

Nkoudou ve Boyd’un durumlarını da değerlendiren Beşiktaş’ın patronu, “Nkoudou ve Boyd gidebilir. Gitsinler istemiyoruz ama şartlara bağlı. Kanat transferine Nkoudou ve Boyd’un durumuna göre bakacağız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*