Ankara’da eşini öldüren caniye indirimsiz ceza

Ankara’da inşaat personelliği yapan Zeynel Abidin Korkmaz (38), geçen yıl 6 Mart’ta, Mamak ilçesi Durali Alıç Mahallesi’ndeki meskeninde, dini nikahla birlikte olduğu bayan nedeniyle tartıştığı eşi Reyhan Korkmaz’ı (35) 4 çocuğu meskende bulunduğu sırada bıçaklayarak öldürdü.

Olayın akabinde tutuklanan Korkmaz hakkında, ‘eşi taammüden öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpus talebiyle dava açıldı.

Ağırlaştırılmış müebbet istendi

Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına sanık Korkmaz, öldürdüğü eşinin yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Savcı, evvelki celse açıkladığı mütalaasını tekrarlayarak sanığın ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

“Yemin ederim, eşimi öldürmedim”

Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Korkmaz, eşini öldürmediğini argüman ederek, “Sabah kalktık, eşime kendi elimle menemen yaptım. Kontörü yoktu ona kontör almaya gittim. Evvel markete uğradım, telefon bayisine uğradıktan sonra berbere gittim. Telefonu otomobilde bırakmıştım. Berberdeyken 8 kere manzaralı aramış. Konuta geldikten sonra ‘Yine o bayana gittin’ diyerek tartışma çıkardı. Daha sonra yatak odasına gittim, odadaki bıçağı alıp kendisine ziyan vermeye başladı. Ben de elinden bıçağı almaya çalıştım. Yemin ederim, eşimi öldürmedim.” diyerek beraat talebinde bulundu.

İndirim kararları uygulanmadı

Söz alan şikayetçi avukatı sanığın beyanının gerçekleri yansıtmadığını belirterek, “Yatak odasında bıçak bulunması hayatın olağan akışına terstir. Sanığın en ağır cezayı almasını talep ediyoruz.” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın, ‘eşi taammüden öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile cezalandırılmasına hükmetti.

DHA’nın haberine nazaran kararda indirim kararları uygulanmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*