Antalya’da kaza süsü verilen cinayeti jandarma çözdü

Antalya’da gece saatlerinde 112 Acil Davet Merkezine gelen Sarılar Mahallesi 1110 sokakta bir aracın dereye düştüğü ihbarı, sıhhat gruplarını ve jandarmayı harekete geçirdi.

Olay yerine gelen takımlar, yol kenarında bulunan dere yatağına düşmüş vaziyetteki ticari aracın içerisinde bir kişi bulunduğunu, özel hastaneye kaldırılan ve isminin Hüseyin Serdar Şahin (37) şahsın hayatını kaybettiğini belirledi.

Öldürüp kaza süsü verdi

DHA’nın haberine nazaran olayın meydana geldiği bölgede araştırmalar yapan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Cürüm Araştırma Timi (JASAT) ve Sarılar Jandarma Karakolu takımları, ayrıntılı kamera araştırmaları ve incelemeler sonucunda olayın trafik kazası olmadığı, Hüseyin Serdar Şahin’in kaza öncesinde öldürüldüğünü ve kaza süsü verilmeye çalışıldığını belirledi.

Saklandığı meskende yakalandı

Hüseyin Serdar Şahin’in cüzdanında bulunan Z. B. isimli bayana ilişkin bankamatik kartından yola çıkan gruplar, Z. B.’nin Hüseyin Serdar Şahin’in kız arkadaşı olduğunu belirledi.

Z. B. ile yapılan görüşmede, Z.B.’nin dini nikâhlı eşi olan Alparslan Ç. ile Hüseyin Serdar Şahin ortasında hasımlık bulunduğu bilgisine ulaşan takımlar, olayın üzerinden 12 saat bile geçmeden Alparslan Ç.’yi Sarılar Mahallesi’nde saklandığı meskende yakalayarak gözaltına aldı.

Kıskançlık cinayeti

Alparslan Ç., Sarılar Jandarma Karakolundaki sorgulamasında Hüseyin Serdar Şahin’i dini nikâhlı eşi Z. B. ile birlikte olmasından ötürü bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

Suç aletinin bulunması için olay yerine götürülen ve yer göstermesi yapılan Alparslan Ç.’nin jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edileceği bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*