Bu cami, teravih namazında çocuklarla doluyor

Bu cami, teravih namazında çocuklarla doluyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesi Hacı Ramazan Acar Camisi teravih namazıyla çocuklarla doluyor. Camiye gelen çocuklar Ramazan ayının ilk gününden itibaren teravih namazlarını ilk sırada saf tutuyorlar.

Şırnak Cizre ilçesi Cudi Mahallesi’nde bulunan Hacı Ramazan Acar Camisine aileleriyle gelen çocuklar, teravih namazını ilk sırada saf tutuyorlar. Camiye gelen çocuklar teravih namazından sonra cami imamı eşliğinde mukabele yaparak Kur’an-ı Kerim okuyorlar.

Ramazan ayını büyük bir coşku içerisinde karşılayan çocuklar, rahmet ve mağfiret ayının güzelliğinden faydalanmak için her akşam teravih namazı için camilere akın ediyor.

Duygularını anlatan çocuklar camiye geldikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Cami imamı Hüseyin Yaldız, çocukların Allah’ın evine sımsıkı sarıldığını kaydederek, “Namaz alışkanlığı kazandırmak için çocuklarımızı camiye getiriyoruz. Bazen çeşitli hediyelerde veriyoruz. Okuldan sonra erkenden camiye gelen çocuklarımız var. Teravih namazları için çocuklarımıza camiye gelin dedik hepsi iftardan sonra geliyorlar. Namaz esnasında sessiz şekilde durup namazlarını kılıyorlar. Bu şekilde hem camiye hem namaza alışıyorlar. Namaz öncesi vaaz veriyoruz. Torunlarını, çocuklarını getirenler var. Zaten istediğimiz her anne babanın çocuğunu camiye getirip aynı safta namaz kılmalarıdır. Çocuklarımız geleceğimizin gençleridir” dedi.

Dedesiyle camiye gelen Ömer Uca, “camiye geldiği için çok mutlu olduğunu, dedesiyle beraber camiye gelip namaz kılıyor, dua ettiğini için camiyi sevdiğini dile getirdi.

Asmin Üzen, Her gün camiye geldiğini belirten Asmin Üzeni, “Çok mutluyum. İftarımızı açtıktan sonra camiye geliyoruz. İlk önce kuranı kerim okuyoruz daha sonra teravih namazımızı kılıyoruz. Bu yasımda camiye geldiğim için çok mutluyum. Camimize gelip dinimizi öğreniyoruz” diye konuştu.

Mahallenin çocukları olarak her akşam camiye geldiklerini aktaran Gülistan Yaldız ise, “Burada namazlarımızı cemaatle kılıyoruz. Teravih namazlarımızı kılıyoruz. Ramazan ayı boyunca teravih namazı için camiye geleceğiz. Teravih namazına gelerek namaz kılma alışkanlığı kazanıyorum. Burada vaazlarda veriyorlar dinliyorum. Dini bilgilerde alıyorum. Buraya geldiğim için mutluyum” şeklinde konuştu.

Ağabeyiyle camiye gelen Asmin Havva Yılmaz da, “Aksam namazından sonra ağabeyim ve kuzenimle camiye geliyoruz. Teravihleri kılıyoruz, mukabele yapıyoruz. Camiye gelirken mutlu oluyoruz. Hep gelmek istiyoruz. Camimizi çok seviyorum” ifadelerin bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir