Canan Kaftancıoğlu beraat etti

Bakırköy 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Kaftancıoğlu, avukatıyla birlikte katıldı.

Kaftancıoğlu, partisinin gençlik buluşmasında yaptığı konuşmada “Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden birlikte göndereceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Kaftancıoğlu’na bu sözleri nedeniyle dava açıldığını Odatv duyurmuştu.

BERAAT ETTİ

Bugün ikincisi yapılan duruşmada kararını açıklayan mahkeme, Kaftancıoğlu’nun beraatına karar verdi.

Duruşmadan sonra açıklama yapan Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Seçime sayılı günler kala bir yandan sahada çalışıp bir yandan seçmenle temas kurarken, arada da böyle gelip mahkemede ifade verip çıkıyoruz. Yine buradaki davamızdan beraat ettik.

Davanın konusu neydi; Erdoğan’a, daha doğrusu bir toplantıda gençlere, ‘Bu ülkede demokrasi yoluyla bir diktatörü göndereceğiz’ demiştim. Diktatör kavramının ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Tekrarlamaya gerek yok. Beraat kararı verildi. Fakat burada bana beraat kararı verilmesinden ziyade Mersin’deydi yanlış hatırlamıyorsam, ceza ehliyeti olmayan birinin ne söylediğini bilmeden diktatör dediği için gözaltına alındığı bir iklimden, ülkeden ve hukuk sürecinden söz ediyoruz.

14 MAYISTAN SONRA HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜN SAĞLANDIĞINI GÖRECEĞİZ

O nedenle bugün bu beraattan sonra bir kez daha tekrarlıyayım, çok az sonra, 14 Mayıs’tan sonra bu ülkede hukukun üstünlüğünün sağlandığı, bütün yargı mensuplarının işlerini hukuk çerçevesinde yaptığı ve birilerinin talimatıyla davaların açılmadığı ve mahkemelerin gerçek anlamda işlerini yaptığı süreçlere hep birlikte tanıklık edeceğiz.

Dün bir sağlık problemi geçirmişti. Kendisi her ne kadar bana sürekli dava açsa da ben kendisine bir kez daha geçmiş oldun dileklerimi ileteyim.”

Odatv.cm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir