Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev telefonda görüştü

Azerbaycan ve Ermenistan hududunda yaşanan çatışmalar sıcaklığını koruyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin devlet hududunda yaptığı büyük çaplı provokasyonların önlenmesi sırasında Azerbaycan askerlerinin şehit olmasından ötürü Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e, şehit yakınlarına ve Azerbaycan halkına taziyelerini ilettiği belirtildi.

Aliyev, taziye dileklerini nedeniyle Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.


İki ülke ortasında dayanışma vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, kardeş Türkiye’nin her vakit Azerbaycan’ın yanında olduğunu söyleyerek, iki ülke ortasındaki dayanışmaya vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise Türkiye’nin her vakit olduğu üzere Azerbaycan’ın yanında olduğunu, Azerbaycan’ın da her bahiste Türkiye’nin yanında olduğunu söyledi.

“Şehitlerin kanı yerde kalmadı”

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın büyük çaplı askeri provokasyonlarının Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından cesurca ve yüksek bir profesyonellik ile önlendiğini, şehitlerin kanının yerde bırakılmadığını ve intikamlarının alındığını belirtti.

İHA’nın haberine nazaran Aliyev, büyük çaplı askeri provokasyonlardan Ermenistan’ın sorumlu olduğunu söz etti.

Görüşmede, Azerbaycan ile Türkiye ortasındaki kardeşlik ve stratejik ittifak ilgilerinin her alanda muvaffakiyetle geliştiği bir sefer daha vurgulandı. Devlet liderleri, gelecekteki temaslar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*