Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İsveç ve Finlandiya konusunda haklı tavrımızı tepe vesilesiyle bir defa daha anlatacağım. Bugün Madrid’e gidince İsveç ve Finlandiya ile 4’lü tepe gerçekleştireceğiz. İsveç ve Finlandiya NATO’ya üye olacaklarsa Türkiye’nin güvenlik kaygılarını gidermek zorundalar. Rusya’daki savaşın bitmesi için iki taraf ile görüşmelere devam ediyoruz. 

NATO’nun sonları da olan Güney hududumuzun ötesinde terörizmin ve göç hareketlerinin engellenmesi konusunda çalışan bir ülkeyiz. 

CÜNEYT ARKIN’A BAŞ SAĞLIĞI

Bu sabah beyaz perdemizin güçlü isimlerinden Cüneyt Arkın’ı kaybettik, ailesine ve yakınlarına şahsım, ailem ve milletim ismine baş sıhhati diliyorum. 

“BİDEN İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞEBİLİRİZ”

Beklemekten öte biz NATO’nun 70 yıllık üyesiyiz, Türkiye rastgele NATO’ya katılmış bir ülke değil. Hasebiyle bu sabah Sayın Biden ile de görüştük, bir ortaya gelme isteğini söz etti biz de olabilir dedik. Finlandiya Cumhurbaşkanı, İsveç Başbakanı ile birlikte 4’lü görüşmeyi yapıp hangi noktaya geldiklerini göreceğiz. Biz kuru laf istemiyoruz, biz artık orta alanda top çevirmekten bıktık. 

Bu orta ABD ile en kıymetli görüşmemiz F-16 sıkıntısı idi ve hala masada. Ortada yeniden bir oyalama taktiği sürüyor. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*