Dernek binasına silahlı akının imgeleri ortaya çıktı

ARNAVUTKÖY’de bayramın ikinci günü dernek binasına giden 3 kişi, olay çıkardıktan sonra kendilerine mahzur olmak isteyen 3 kardeşe silahla ateş etti. Bununla da kalmayan saldırganlar, 25 kişinin olduğu binaya rastgele ateş edip kaçtı. Olayda 6 kişi yaralanırken, saldırganın kaçış anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Hastane Mahallesi’ndeki derneğe bayramın ikinci günü akşam saatlerinde hücum düzenlendi. Mahalle sakinlerinin kurduğu dernek binasının önünde duran hafif ticari araçtan 3 kişi inerek derneğe girdi. Teze nazaran, bu şahıslardan biri alacak verecek sorunu nedeniyle dernek binasında oturan bir bireye evvel bağırıp sonra tokat attı.

25 KİŞİNİN OLDUĞU DERNEĞE ATEŞ ETTİ

Daha sonra dışarı çıkan saldırgan tekrar içeri girmeye çalıştığı sırada Yavuz Araz kendisine mahzur olmaya çalıştı. Saldırganın Yavuz Araz’a baş atmasıyla birlikte ortalık karıştı. Yanındaki silahı eline alan saldırgan Yavuz Araz ve iki ağabeyini yaraladıktan sonra yaklaşık 25 kişinin olduğu dernek binasına ateş etmeye başladı. Hücumda 6 kişi yaralandı. Birisi 17 yaşında olan 3 saldırgan olayın çabucak akabinde hafif ticari araçla kaçtı. Teze nazaran hafif ticari aracı biraz ileride durduran 3 kişi aracın lastiklerine ateş ettikten sonra diğer bir araca binip kaçtı. Saldırganların kaçış anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

ARAZ: YÜZEYSEL ATEŞ ETTİ

Saldırıda birinci yaralananlardan olan Yavuz Araz DHA’ya yaptığı açıklamada, “Ortada hiçbir şey yokken bir otomobil geldi, 3 kişi araçtan inip içeri girdiler. Serhat denen kişi içeride iki şahsa tokat atıp dışarı çıktı. Tekrar içeri girmeye çalışırken ben de kapıya geçip, ayıp oluyor dedim. O anda bana baş attı daha sonra ortalık bir anda karıştı. Silahını çekip içeri hakikat gelişi hoş sıkmaya başladı. Genç bir çocuk başka kapıdan içeri girmeye çalışırken onu engellediğim için Serhat gelip beni ayağımdan vurdu, ağabeyime sıktı daha sonra da başka ağabeyime ateş etti. Tekrar içeri hakikat rastgele ateş ettiği anda 2-3 kişi daha yaralandı. O anda içeride 25 kişi vardı. Şuursuzca saldırdılar. Karşı tarafı hiç tanımıyorum, muhabbetim dahi yok. Neden olduğunu anlamadım” dedi.

‘CAN PAZARI YAŞANDI’

Vücuduna isabet eden kurşunlarla yaşamaya devam eden Vedat Araz da akın anını anlattı: “Neye uğradığımızı anlamadık. Burada hepimizi taradılar. Tabiri caizse can pazarı yaşandı. Kolumdan ve kasığımdan yaralandım. Riskli olduğu için kurşunlar hala çıkarılamadı. Daima denetim altında olacağım. Biz bu bireyden şikâyetçiyiz, toplum için tehlikeli bir kişi olduğunu düşünüyorum. 25 kişiyi resmen denetimsiz bir halde taradı. Ben şoka girdim; bir tarafta amcam yaralı, bir tarafta babam yaralı.” dedi.
Kaçan 3 bireyden biri polis takımları tarafından gözaltına alındı. Öbür 2 kişinin yakalanmasına yönelik çalışma devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*