DEVA Partisi ‘Metaverse mitingi’ düzenledi

DEVA Partisi, 3D sanal gerçeklik platformu Decentraland’de miting düzenledi. Mitingte konuşma yapan DEVA Partisi başkanı Babacan, “Teknoloji baş döndürücü bir süratte ilerliyor. Boşa geçirdiğimiz her bir dakika, bizi dünya ile yarışta daha da geri sıralara itiyor. Halbuki ülkemizin hak ettiği düzeye gelmesini istiyorsak, dijital dönüşümü gerçekleştirmek zorundayız” dedi.

DEVA Partisi, Ethereum blok zincirine dayanan kripto para birimi MANA ile satın alınabilen NFT’lerin bulunduğu 3D sanal gerçeklik platformu Decentraland’de siyasi parti mitingi verdi. Kullacıların kendi avatarlarıyla katıldığı Metaverse mitingine DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan da katılarak konuşma yaptı. İştirakçilere NFT armağanı verildi.

“DÜNYADA BİR PRENSİP İMZA ATIYORUZ”

Decentraland’de yaptığı konuşmada Babacan, “Bugün DEVA Partisi olarak dünyada bir birincinin altına imza atıyoruz. Bugün Metaverse’teki imza atıyoruz. Metaverse’teki birinci siyasi mitingi gerçekleştiriyoruz. NFT armağanı veren birinci siyasi parti olarak, Ethereum blokzincirinde sizlerle buluşuyoruz. Daha evvel Metaverse cihanında genel merkez binası satın alan birinci parti de biz olmuştuk” dedi.

Babacan, gençlere, “‘Çıkar telefonunu göster’ diyenlere bundan bu türlü daima bir arada, ‘Çıkar telefonunu Metaverse’teyiz diyoruz’” diye seslendi.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Babacan, konuşmasında “Teknoloji baş döndürücü bir süratte ilerliyor. Boşa geçirdiğimiz her bir dakika, bizi dünya ile yarışta daha da geri sıralara itiyor. Halbuki ülkemizin hak ettiği düzeye gelmesini istiyorsak, dijital dönüşümü gerçekleştirmek zorundayız” tabirlerine yer verdi.

“DEMOKRAT BİR ZİHNİYETE SAHİP DEĞİLLER”

Babacan, son devirdeki aktiflik yasaklarına değinerek, şöyle konuştu:

“Kürtçe, Zazaca müzikler söyleyen sanatkarlarımızın evvelce duyurulmuş konserleri iptal edildi. Seçim günü derin bir nefes alacağız. DEVA Partisi iktidarında her türlü baskı son bulacak. Müzikler susturulamayacak. Her lisanda özgürce müzikler söylenecek. K-Pop konserinin iptal haberi geldi. Evvel yapacaklarını duyurdular, sonra iptal ettiler. Arkadaş, elin Koresindeki müzik kümesinden da mı korkuyorsunuz ya? Gece müzik yasağı duruyor. Hiçbir farklı sese, hiçbir farklı kelama tahammül edemiyorlar. Zira demokrat bir zihniyete sahip değiller.”

“BEN BU DURUMU SİNDİREMİYORUM”

“Batıya bakıyorum, süratle ilerleyen Asya’ya bakıyorum. Oradaki gençler bizim gençlerimizden daha güzel hayatlar yaşıyorlar” diyen Babacan, “Ben bu durumu içime sindiremiyorum. Oralarda devlet, gençlerin potansiyelini açığa çıkaracak bir ortam sağlıyor” tabirlerini kullandı.

BABACAN’DAN GENÇLERE ÜCRETSİZ İNTERNET KELAMI

Partisinin gençlerle ilgili vaatlerini sıralayan Babacan, şöyle devam etti:

*25 yaşın altındaki tüm gençlere, internete ücretsiz erişim hizmeti sunacağız.”

*Teknoloji eserleri üzerindeki vergileri düşüreceğiz.

*Liselerde seçmeli olarak yapay zekâ, girişimcilik ve siber güvenlik üzere dersler açacağız.

*Türkiye’yi yeni buluşların, yaratıcı fikirlerin ülkesi yapacağız.

*Gençik Aksiyon Planımız hazır. Gençlerin, gençler için hazırladığı aksiyon planımızı çok yakında paylaşacağız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.