Dünyanın konuştuğu vahşet! Müzayededen alınan bavullardan 2 çocuk cesedi çıktı

Yeni Zelanda’da emniyet yetkilisi Tofilau Faamanuia Vaaelua, Auckland’da yaptığı basın açıklamasında, bir ailenin, terk edilmiş depolardaki eşyaların satıldığı çevrim içi açık artırmaya katıldığını söyledi.

Müzayededen satın alınan ferdî eşyalarla konut eşyalarının, ailenin eline geçen hafta ulaştığını kaydeden Vaaelua, eşyalar ortasında emsal boyutlarda 2 bavul bulunduğunu, bavulların içinden 2 çocuk cesedinin çıktığını tabir etti.

Vaaelua, 5 ila 10 yaşlarındaki iki çocuğun, birkaç yıl evvel öldüğünü ve bavulun en az 3 yahut 4 yıldır depoda olduğunu düşündüklerini açıkladı.

INTERPOL DEVREYE GİRDİ

Kimlik tespit çalışmaları süren çocukların nerede, ne vakit ve nasıl öldüklerinin araştırıldığını söz eden Vaaelua, mevzunun INTERPOL’e (Uluslararası Polis Teşkilatı) iletildiğini söyledi.

Vaaelua, olayla ilgili açılan cinayet soruşturmasının titizlikle yürütüldüğünü kaydetti.

Ekiplerin, çocukların vefatıyla ilgisi olanların bulunması için çalıştığını kaydeden Vaaelua, bu bahsin onlar için de güç olduğuna işaret etti.

Vaaelua, kaç yıldır bunun üzere dehşetli olayları ele alırsa alsın mevcut durumla ilgili misyonun hayli güç olduğunu lisana getirdi.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*