Fahrettin Koca Twitter’daki uydurma hesaplara reaksiyon gösterdi

Tüm Türkiye sıhhat çalışanlarına yönelik şiddeti kınarken, açılan düzmece hesaplarla vatandaşlar provoke edilmeye çalışılıyor.

Dün Adana Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde bir düğünde arbede eden ve yaralıların tedavisi için Balcalı Hastanesi’ne gelen iki küme ortasında arbede çıkmıştı.

Hasta yakınlarından birisi acil serviste vazifeli bir hekimin boğazını sıkarak tehdit edip tabibi tartakladı. Olay hastaneye sevkedilen destek polis kuvvetlerince bastırıldı.

Sahte hesaplara reaksiyon gösterdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uydurma hesaplar üzerinden Hastanelerde sıhhat çalışanlarına şiddet uygulanıyor formunda temelsiz yapılan paylaşımlara reaksiyon gösterdi.

“Mücadelemiz hem şiddetle hem arka niyetle”

Twitter hesabından ortaya atılan temelsiz twitlerle ilgili açıklama yapan Fahrettin Koca, Olay yerinden haber veriyor edasındaki hesap GEÇERSİZ. Emniyetimiz kendisini Takibe Aldı. Bu gibiler çok ve şiddet olaylarının dozunu “az” buluyorlar. Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde dün yaşananları ayrıntısıyla biliyoruz. Çabamız hem şiddetle hem arka niyetle. dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*