Fenerbahçe’den 12 Mayıs 2012 paylaşımı: FETÖ’cü polisler planlı gerginlik başlattı; genç yaşlı demeden düşmanca canımıza kast etti

Fenerbahçe kulübünden 12 Mayıs 2012’de Galatasaray ile Kadıköy’de oynanan karşılaşmanın ardından statta ve stat dışında yaşanan olaylara ilişkin açıklama yapıldı. Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “12 Mayıs 2012 tarihinde stadımızda oynanan maçın öncesinde FETO’cü polisler tarafından planlı bir gerginlik başlatılmış, tribünlerimizde ve stadımızın dışında hiçbir olag yokken stadımız gaza boğulmuş, sokaklarda taraftarlarımız kovalanmış, olaylar çıkarılmış, kadın erkek, çoluk çocuk, genç gaşlı demeden düşmanca canımıza kast edilmişti!” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü, sosyal medya hesabından, 12 Mayıs 2012’de Süper Final’de Galatasaray’ın şampiyon olduğu ardından Şükrü Saraçoğlu’nda başlayan ve sokakta devam eden olaylar üzerine paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet tarihinin en kirli terör örgütü FETÖ’nün gerçekleştirdiği 12 Mayıs saldırısının üzerinden bugün 11 yıl geçmesine rağmen hafızalarımız ilk günkü gibi taze.

12 Mayıs 2012 tarihinde stadımızda oynanan maçın öncesinde FETO’cü polisler tarafından planlı bir gerginlik başlatılmış, tribünlerimizde ve stadımızın dışında hiçbir olay yokken stadımız gaza boğulmuş, sokaklarda taraftarlarımız kovalanmış, olaylar çıkarılmış, kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden düşmanca canımıza kast edilmişti!

Bugün, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin adları belirsiz, nerede oldukları belli iken Bugün, Fenerbahçe “dünyanın en büyük spor kulübü” olarak Milyonlarca taraftarıyla, savunduğu değerleriyle dimdik ayakta; 3 Temmuz 2011 gibi 4 Nisan 2015 gibi 12 Mayıs 2012’yi de unutmayacak ve unutturmayacak!”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir