Gömeç Belediyesi’nde rüşvet rezaleti! Görevden alındı

Gömeç Belediyesi'nde rüşvet rezaleti! Görevden alındı
Gömeç Belediyesi'nde rüşvet rezaleti! Görevden alındı

Yalova ve Bilecik Belediyelerinin ardından bu kez de Balıkesir’de rüşvet skandalı patlak verdi.

CHP’li Başkan Yardımcısı Hüseyin Gazi Pişkin, bir firma adına iş yapan taşeron şirketten 50 bin TL rüşvet istediği iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı.

Sabah’ın haberine göre, Balıkesir’e bağlı Gömeç Belediyesinde Başkan Yardımcılığı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevlerini yürüten Hüseyin Gazi Pişkin, 22 Mart günü Jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Pişkin’in, bir firmaya iş yapan taşerondan 50 Bin TL rüşvet istediği iddiasıyla gözaltına alındığı ve ifade verdikten adli kontrol şartıyla salıverildiği öğrenildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Pişkin’in 50 Bin TL rüşvet istediği taşeron yetkilisinin, rüşvet görüşmesini kayda aldığı ve bu kayıtla birlikte Jandarmaya giderek suç duyurusunda bulunduğu belirtilirken, konu hakkında inceleme başlatan İçişleri Bakanlığı, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için Hüseyin Gazi Pişkin’i görevden uzaklaştırdı.

Yaşanan skandal ve görevden uzaklaştırmanın ardından Gömeç Belediyesi sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

“Gömeç Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Gazi Pişkin, hakkında başlatılan soruşturmanın süresince İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile görevden uzaklaştırılmıştır. Bugüne kadar yazılı ve görsel basında yapılan gerçek dışı haberlere mahal vermemek amacıyla kamuoyuna duyurulur” şeklindeki açıklamada neyin anlatılmak istendiği anlaşılamazken, çok sayıda vatandaş ise bu açıklamayı komik buldu.

320 BİN DOLARLIK RÜŞVET SKANDALI

Yalova’da iki yıl önce ortaya çıkan ve Başkan Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in yargılandığı büyük yolsuzlukla ilgili davalar devam ederken, geçtiğimiz aylarda ise yine Bilecik Belediyesinde 320 bin dolarlık rüşvet skandalı patlak vermişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*