Hengamede kopan kulağını martı kapmıştı: Saldırgan da kayıplara karıştı

Büyükada’da, Danyal Tolgahan Alparslan Seyrek hengame ettiği Eyüp Çelik’in kulağını ısırarak kopardı. Yere düşen kulak modülünü ise bir martı kaptı. Olay, 29 Temmuz 2016 yılında Büyükada’da iskelede yaşandı. Argümana nazaran yanındaki bayana şiddet uygulayan Danyal Tolgahan Alparslan Seyrek’e, olaya şahit olan Eyüp Çelik pürüz olmaya çalıştı. Taraflar ortasında yaşanan arbede sırasında Seyrek, Çelik’in kulağını ısırarak kopardı. Seyrek’in birkaç metre ileriye tükürdüğü kulağı ise bir martı kaptı. Çelik’in kulağının bir kısmının kopması ile kalıcı hasar ve görünüm bozukluğu oluştu. Tarafların birbirinden şikayetçi olmasıyla mahkeme süreci başladı. Davanın bugün Adalar Adliyesinde celsesi görüldü. Dava ileri bir tarihe ertelendi.

‘EN AĞIR CEZAYI ALSIN’

Eyüp Çelik duruşmaya girmeden evvel “Adalete güveniyorum. Umarım şahsa gereken ceza verilecek. En ağır ceza neyse onu alsın” diye konuştu.

‘BU OLAYDAN SONRA MÜVEKKİLİMİZ ENGELLİ DURUMUNDADIR’

Bayan Haklarını Muhafaza Derneği Lideri Avukat Hilal Öztürk ise, “Kadın Haklarını Müdafaa Derneği yöneticileri olarak Eyüp Çelik’in müdafii olarak bugün duruşmaya dahil olduk. Karşı taraf hakkındaki yakalama kararı devam ediyor. Şu an Almanya’da olduğu argüman ediliyor. Alman mahkemelerinden yakalamaya ait gerekli yazışmalar yapıldı. Karşı tarafın avukatından ek savunma istendi. Ağırlaştırılmış neden var ortada müvekkilimiz bu olaydan sonra engelli durumdadır. Müvekkilimizin taarruza uğrayan bir bayanı korumak için yaptığı bu fedakarlık, gösterdiği bu faziletli davranış aslında bütün vatandaşlara örnek. Maddi ve manevi tazminat da açılacak. Davadan örnek bir karar çıkmasını bekliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*