İmamoğlu’nun yüzme havuzu ve spor salonu vaadi yalan oldu.. Üç yılda sıfır çekti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerini gündemde yer almaya devam ediyor.

Bir başka yalan olan vaadi gündeme getiren AK Parti İBB ve Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Kübranur Uslu, sosyal medya hesabından, “Seçim döneminde 30 yeni yüzme havuzu ve 30 yeni kapalı spor salonu açılacağı sözü verilmişti. 3 yılın ardından yeni açılan yüzme havuzu ve salon sayısı 0!” paylaşımında bulundu. 

Kübranur Uslu, “İBB meclisinde yaptığı konuşmada, Şöyle küçük bir kıyaslama yapacak olursak. Bütçesi İBB bütçesinin 40’ta biri olan bir ilçe belediyemiz, Fatih Belediyesi, aynı sürede, aynı ülke şartlarında, aynı ekonomik düzende, iki yeni yüzme havuzu ve iki spor merkezi açtı. Yine bütçesi İBB bütçesinin 40’ta biri olan bir ilçe belediyemiz, Ümraniye Belediyesi, aynı sürede aynı düzlemde aynı ülkede dört yeni yüzme havuzu açtı, İBB bir adet bile açamazken…” açıklamasında bulundu.

Peki İmamoğlu, seçim öncesi ne vadetmişti?

“SPORU YAŞAMIN HER ALANINA YAYACAĞIZ!”

“İstanbul’da sporu yaşamın her alanına yayacağız.” diyen İmamoğlu, “20 ilçede 30 yüzme havuzu, 30 kapalı spor salonu, Yaz / Kış çocuk spor okulları, Genç Kart ile spora teşvik indirimleri, E-Spor organizasyonları, Amatör kulüplere destek” vaadinde bulunmuştu.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*