İSKİ hizmet binası açılışında tartışma

İstanbul Su ve Kanalizasyon Yönetiminin (İSKİ) Zeytinburnu hizmet binasının açılışı yapıldı.

İnşaatına 2018 yılında başlanan ve Bakırköy şube müdürlüğü ile Zeytinburnu hizmet binası olarak hizmet verecek olan Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’ndeki binanın açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy ve İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa katıldı.

İBB Lideri İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, 100’e yakın noktada, İstanbul’da su baskını, sel üzere imgelerin oluşmasını engelleme noktasında büyük emek sarf ettiklerini belirtti.

Zeytinburnu Hizmet Binası’nda, süreksiz bir mühlet Bakırköy ilçesiyle ilgili hizmetlerin de sunulacağını kaydeden İmamoğlu, yakın vakitte Çatalca’da da emsal bir binanın açılışını yapacaklarını duyurdu.

6 BİN 768 METREKARELİK İNŞAAT

Zeytinburnu Belediye Lideri Arısoy da açılışını yaptıkları binanın bundan evvel yapılan işler üzere ilçede hayatı kolaylaştıracağını, vatandaşların İSKİ ile ilgili süreçlerini hızlandıracağını söyledi.

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Konuşmaların akabinde binanın açılışı gerçekleşirken, İmamoğlu vatandaşlarla sohbet etti.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy ortasında Abdi İpekçi Spor Kompleksi projesine ait kısa vadeli tartışma yaşandı.

DHA’da yer alan habere nazaran; Ömer Arısoy’un dün yapılan İBB meclisindeki konuşmasını kasteden İmamoğlu, “Senin 1 metrekare yerin olsa müsaadenin olmadan bina yapılabilir mi? O vakit ben senin tüm tabelalarını söküyorum desem kıyamet koparırsın” dedi.

Ömer Arısoy ise Eylül 2020’de projenin İBB’ye gönderildiğini belirterek 1,5 yıl neden karşılık alamadığını sordu. İmamoğlu da bakanlığı ve basketbol federasyonuna davette bulunduğunu fakat projenin anlatılmadığını söyledi.

“HİDAYET TÜRKOĞLU DÖNÜŞ YAPMADI”

İmamoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu’na hususla ilgili randevu verdiğini lisana getirdi. Türkoğlu’nun projeyi gelip anlatmadığını söyleyerek kendisine dönüş yapmadığını söz etti.

Arısoy’un itiraz etmesi üzerine İmamoğlu’nun “İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri konuşuyor bir dinleyin” dediği duyuldu.

“ÇÖZÜM MİLYONLUK CEZA YAZMAK DEĞİL”

Arısoy’un bunları konuşmanın yerinin kameralar önü olmadığını belirterek, “Bunun tahlilini yeşil alana dokunulduğu gerekçesiyle milyon ceza yazmak değildir” demesi üzerine İmamoğlu, bakanlık ve basketbol federasyonundan yanıt alamadığını vurgulayarak “Gerekçesi yeşil alan değil. Haddinden fazla ticari alan münasebeti var” dedi.

“Mülk sahibi devlettir. Devletin bir modülü büyükşehirdir, gelip konuşacaklar” diyen İmamoğlu, “Sen AKP’lisin diye seninle konuşmuşlar” dedi.

“AYAKÜSTÜ KONUŞMA SAMİMİ DEĞİL”

Arısoy da, “Ruhsatı ben verdim, paydaştır. Bu halinizi hakikat bulmuyorum. İSKİ’nin açılışından bunu konuşuyoruz. Keşke gelmeseydim” diye konuştu. Ömer Arısoy bir buçuk yıldır yanıt alamadığını belirterek, “Böyle ayak üstü olmaz. Samimi değil bu. Medyanın önünde bir ilçe lideri ile bir büyükşehir belediye liderinin müzakere etmesi gerçek değil. Benim devlet terbiyem bu değil” dedi.

İmamoğlu’nun kendisini suçladığını belirtmesi üzerine Arısoy yaptığı konuşmasında İmamoğlu’nun isminin geçmediğini belirterek “Bu tutumunuz iş görme hali değil. Ben buraya İSKİ’nin binasının açılışına geldim keşke üstte konuşsaydınız, teessüf ediyorum” diyerek binadan ayrıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*