Kılıçdaroğlu’ndan ‘rahatsız oldu’ başlığına reaksiyon: Erdoğan’ın propaganda aparatları

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni toplumsal konut projesine ait açıklama yapmıştı.

Kılıçdaroğlu, dünkü açıklamalarını “rahatsız oldu” bağlığıyla duyuran Yeni Şafak, Sabah gazetesi, A Haber ve Haber 7’nin haberlerini toplumsal medya hesabından paylaşarak şu sözleri kullandı:

“Erdoğan’ın propaganda aparatları. Konutlar yapılsın, devlet garanti versin, destekleyeceğim dedim, kara propaganda aparatlarının haber yapma biçimi işte bu… Genç muhafazakar; bu palavra ve talan tertibine son vermek senin elinde. Yaşlıları kandırıyorlar fakat sizleri kandıramıyorlar.”

‘BANKER ERDOĞAN MISIN SEN? KÂFİ BE ADAM!’

Kılıçdaroğlu, toplumsal konutlara ilişikin dün şu bildirileri paylaşmıştı:

“Konut problemi gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır tıpkı öykü. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir teminatı ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl yoksul fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa palavradan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin gerisinde duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*