Melih Saatçı yazdı: ‘Fode Koita ve Kouassi tam bir hayal kırıklığı’

Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor, yeni dönem öncesi Avusturya’da hazırlık kampı gerçekleştiriyor.

Melih Saatçı, Trabzonspor’un hazırlık kampını Cumhuriyet.com.tr için yorumladı.

Melih Saatçı’nın yazısı şu halde:

“Trabzonspor’un Avusturya kampı başladı başlamasına da stoper arayışları hala devam ediyor.

Haftalardır yazdığımız üzere defans yanlışları büyük sorun. Dönemin başlamasına az bir vakit kalmış olmasına karşın gereken tedbirlerin alınamamış olması büyük handikap.

Slovenya da ki hazırlık maçlarında ki çok berbat futbol yeterli tahlil edilmeli yoksa bu dönem sıkıntı geçer.

Trabzonspor da iki oyuncu var ki tam bir hayal kırıklığı Fode Koita ve Kouassi. Bilhassa de geçtiğimiz dönem başında ekibe katılan Koita’nın kadroda ki misyonunu, ne oynadığını, daha doğrusu oynamadığını, ne vakit sakatlandığını ve de bitmek,düzelmek bilmeyen sakatlıklarını anlamak mümkün değil tam bir fiyasko. Transfer fiyatı ile birlikte değerlendirildiğinde ise ortaya konulmayan katkı tam bir hayal kırıklığı.

Kouassi ve Koita bu kadroda forma giyemeyeceğini net bir biçimde ortaya koydu. Trabzonspor, Avusturya kampında iki sert İtalyan ekibi ile karşılaşacak. Bu karşılamalar da ortaya koyacağı gayret 30 Temmuzda oynanacak Muhteşem Kupa uğraşında ekibin halini şemalini ortaya koyacak. İki İtalyan ekibi ile oynanacak Torino ve Empoli gayretleri Sivas maçı öncesi ekibin ivme yakalayıp yakalayamadığını ortaya koyacak.

Geçen hafta ki yazımda da belirttiğim üzere Trabzonspor şampiyon olurken Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gruplarının lige çok erken havlu atmalarının Trabzonspor’a vermiş olduğu rahatlığı da yadsımamak gerekir. Her üç ekipte yapmış olduğu transferlerle bu dönem ligin ne kadar çetin geçeceğinin sinyallerini verdi.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*