Memleketler arası Gebze Ultra Trail için geri sayım

Gebze Belediyesi ve Tempo Atletizm Spor Derneği tarafından Gebze Denizli Göleti’nde gerçekleştirilecek Memleketler arası Gebze Ultra Trail; Gebze Belediyesi Toplantı Salonu’nda lokal ve ulusal basına duyuruldu.

28 Mayıs 2022 Cumartesi günü Denizli Göleti’nde gerçekleşecek Memleketler arası Gebze Ultra Trail; 7 km Göl Koşusu, 17 km Ressam Osman Hamdi Beyefendi Koşusu, 27 km Hannibal Koşusu, 41 km Libiyssa Gebze Koşusu ve 55 km Fatih Sultan Mehmed Han Koşusu olmak üzere 5 kategoriden oluşuyor. Engelli atletler, şehit yakınları ve gaziler için fiyatsız maratona Gebzelilerin ulaşımını kolaylaştırmak ismine belediye ulaşım araçları hizmet verecek.

Memleketler arası Gebze Ultra Trail öncesinde, Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz; Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk, Tempo Atletizm Spor Kulübü Derneği atletleri ve basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Maratonun ve Gebze’nin tanıtıldığı kısa sinema gösterimden sonra Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk konuşmalarını yaptı.

Konuşmalarının akabinde Tempo Atletizm Spor Kulübü Derneği atletleri takviyelerinden dolayı Lider Zinnur Büyükgöz’e teşekkür ederek imzaladıkları formalarını ikram ettiler.

“Gebze’nin hoşlukları, tabiatı ve imkanlarıyla takviye veriyoruz”

Türkiye’den 25 kentimiz ve 8 ülkeden gelen 1.000 atletin yarışacağı memleketler arası maratonun, Gebze’de yapılmasını talep eden Tempo Atletizm Spor Derneği’ne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükgöz; “Gebze’miz sanayi ve lojistik gücünün ötesinde, yeşil ve mavinin bir ortada olduğu tabiatıyla da bölgemizin en güzide ilçesi. Güzide ilçemizde güzide bir maratona konut sahipliği yaptığımız için ayrıyeten memnunluk duyuyoruz. Bu türlü kıymetli bir aktifliğe belediye olarak Gebze’nin hoşlukları, tabiatı ve imkanlarıyla takviye veriyoruz.” dedi.

“Gebze sportmenlerin kenti”

Gebzelilerin spor faaliyetlerine iştiraklerinin çok yüksek olduğunu ve hizmetleriyle spora ve atlete hep takviye olduklarını vurgulayan Büyükgöz, Gebze Belediyesinin spor ve gençliğe dair projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla hizmete açılan GEBZESEM’in Kocaeli’nin en büyük ve en kapsamlı atlet eğitim merkezi olma özelliğini taşıdığını ve günlük 3 bin atlete hizmet verebildiğinin altını çizdi. Ayrıyeten yeni açılan Eren Bülbül Spor Kompleksi’nin çok maksatlı spor salonları, kapalı spor salonu ve yüzme havuzuyla günde 1.200 şahsa hizmet verdiğini söyleyen Büyükgöz; “Yaz ve Kış Okullarımız var. Burada küçük yaşlardan itibaren pek çok branşta gençlerimiz spor şuuru ediniyorlar. Atlı Eğitim Merkezi’mize de hemşehrilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Gebze atletlerin kenti. Biz de hizmetlerimizle sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Gebzeli atletler muvaffakiyetten muvaffakiyete koşuyor

Lider Zinnur Büyükgöz konuşmasının devamında Gebze Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden ve genç atletlerin başarılarına da değindi. “Voleybol, güreş, satranç ve binicilik alanında yeni ekiplerimiz kuruldu. Voleybol kadromuz Türkiye Voleybol Erkekler 2. Ligi’nde çaba ediyor. Güreş kadromuzdaki 60 lisanslı atletimiz, 30 turnuvaya katılarak 5 farklı kategoride kentimizi temsil ettiler. Kırşehir’de düzenlenen Okullararası Yıldızlar Hür Güreş Şampiyonası’nda iki güreşçimiz 38 ve 85 kg’da Türkiye şampiyonu oldular. Satranç Kadromuz Kocaeli şampiyonu; onlar da Haziran ayında Türkiye Şampiyonasında yarışacaklar. Şu an 2. ligde yer alan Gebze Belediyesi Ampute Futbol Grubumuz da 1. lige çıkacak, inşallah. Hepsiyle gurur duyuyoruz.” dedi.

Milletlerarası Gebze Ultra Trail 28 Mayıs günü Denizli Göleti’nde

Konuşmasının sonunda tüm Gebzelileri maratona davet eden Büyükgöz; “Bu yıl birinci defa düzenlenen memleketler arası maratonun her yıl gelişerek, büyüyerek devam etmesini; Gebze’mizde yapılan marka tertiplerden biri haline gelmesini temenni ediyoruz. Tüm hemşehrilerimi de Gebze’mizin hoş tabiatı içerisinde, bu hoş tertibi teneffüs etmeye davet ediyorum.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*