Meteoroloji’den 39 vilayet için yeni ‘sarı’ kodlu ihtar:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son iddialara nazaran, yarından itibaren ülkenin büyük kısmında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, ülkenin iç bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere nazaran, yarın Türkiye’nin büyük bir kısmında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç bölümleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI

Rüzgarın 13.06.2022 Pazartesi günü Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Van’ın güney ve doğusu, Şırnak ve Hakkari) güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (60-80 km/saat) halinde esmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, toz savrulması üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması uyarısı yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*