Otobanda çalışma yapan emekçilere araç çarptı: 2 meyyit, 5 yaralı

İstanbul’da TEM İlişki Yolu Sağmalcılar Viyadüğü üzerinde saat 01.30 sıralarında trafik kazası meydana geldi. 34 EIG 330 plakalı hafif ticari aracı kullanan Emre K., Edirne istikametine ilerlerken viyadük üzerinde direksiyon hakimiyetini kaybetti. Şoförünün denetiminden çıkan hafif ticari araç, evvel bariyerlere çarptı akabinde da savrularak viyadük üstünde tel çalışması yapan emekçilerin üzerine savruldu. Hafif ticari araç tel çalışması yapan çalışanların kullandığı sepetli vinç aracına çarparak durdu.

Yoldan geçenler bir yandan yardıma koşarken, başka yandan da durumu polis, itfaiye ve sıhhat gruplarına haber verdi. Polis grupları ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda tedbir alarak araçların geçişini tek şeritten sağladı. Kaza yerine gelen sıhhat grupları hafif ticari aracın şoförü Emre K. ve yanında bulunan Caner Ş.’nin öldüğünü belirledi. Sıhhat grupları kaza sonrası ağır yaralanan ticari aracın art koltuğunda oturan 2 şahsa ve tel çalışması yapan 3 emekçiye birinci müdahalede bulunarak etraf hastanelere kaldırdı. Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Polis takımlarının çalışmasının akabinde kazaya karışan hafif ticari araç ile sepetli vinç olay yerinden kaldırıldı. Yolun temizlenmesinin akabinde polis kapattığı şeritleri araç geçişine açtı.

Tel çalışması yaptıkları aracın çok hızlı biçimde üzerlerine geldiğini belirten bir emekçi, “Biz burada çalışma yapıyorduk. Hızlıydı, sollama yaptı. Herhalde dengeyi kaybetti. Bariyerlere vurdu, ondan sonra da bize vurdu. Allah’tan ki o tarafa düşmedi. Ben de onu gördüğüm üzere kendimi yola attım. Çok derecede hızlıydı, arkadaşlarımız da yaralandı” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*