Poşetleri doldurup çıktılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın besin enflasyonunun önüne geçilmesi için verdiği talimatın akabinde Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki 30’dan fazla besin eserinde bugün indirimli satışlar başladı.

Türkiye genelinde bin 400 markette uygulanacak indirimlerin Antalya ayağında ise, Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi’ndeki Tarım Kredi Kooperatif marketinde yoğunluk yaşandı. Sabah erken saatlerde kooperatif marketlerine birtakım vatandaşlar, pazar otomobilleriyle geldi. İndirimin uygulandığı temel besinlerden kimi vatandaşların fazla fazla alışveriş yaptığı gözlenirken, kimilerinin ise fiyatlarda değişme olmadığını ileri sürerek alışveriş yapmadığı gözlendi.

“Başka markete gitsem alamazdım”

Alışveriş yapan vatandaşlardan Gülten Korkmaz, “Temel besinlerde indirim olmuş. Bütçeme nazaran şeker, kırmızı mercimek ve çay aldım. 105 TL tuttu, öteki markete gitsem alamazdım. Her gün yürüyüşe çıktığımda buraya girmeyi düşünüyorum” dedi.

“Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz”

Mahmut Gündal, “İndirimlerden çok mutluyuz, Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz. Allah ona uzun ömür versin” sözlerini kullandı.

İndirimden şad olduğunu lisana getiren Coşkun Kerim de, “Çok âlâ indirim yaptılar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Sağ olsun var olsun. Başka marketlere nazaran çok ucuz” diye konuşurken, 6 kilo şeker alan bir vatandaş da, “Fiyatlar çok güzel” yorumunda bulundu.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*