Şahan Gökbakar’ın tweetini paylaştığı için TRT’deki diziden atıldığı sav edilmişti: Ezgi Çelik sessizliğini bozdu

Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerinde yer aldığı TRT 1 dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu yeni döneme giriş yapmış, en son 2017 yılında Engin Akyürek ile başrolü paylaşan Fahriye Evcen de ekranlara geri dönmüştü.

Akça Hatun karakterine hayat veren Fahriye Evcen, bir dönemlik mutabakat yaptığı için geçen ay dönem finali kısmında ölerek diziye veda etmişti. Bu ayrılığın akabinde da Akça Hatun’un yerine kimin geleceği merak konusu olmuştu. Daha sonra da dizinin imalcisi Emre Konuk, yeni ismi açıklamıştı.

Öke Hatun karekteriyle Ezgi Çelik’in Fahriye Evcen’in yerine gireceği de böylece mutlaklık kazanmıştı.

KADRODAN ÇIKARILDI

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, Akli Sinema’nın imza attığı Barış Arduç’lu Alparslan Büyük Selçuklu dizisine katılan Çelik, kısa mühlet sonra takımdan çıkarıldı.

GÖKBAKAR’IN TWEETİ ‘BAŞINI YAKTI’ İDDİASI

İddiaya nazaran Ezgi Çelik’in daha evvel retweet ettiği Şahan Gökbakar’ın “Hırsızın uğursuzun katilin tecavüzcünün dolandırıcının kaçakçının yolsuzun dışarıda gezdiği Lakin haber yapan gazetecinin mahpusa girdiği bir sistem içerisinde olmak beni çok üzüyor yoruyor ve mutsuz ediyor” tweeti yüzünden işinden oldu.

TEPKİ GÖSTERMİŞLERDİ

Sosyal medyada birtakım sayfalardan atılan “Devletimizin resmi kanalı TRT 1’e yeni oyuncu diye tanıttığınız Ezgi Çelik Twitter hesabından Şahan’ın hatalı kelamda gazetecinin paka çıkarmaya çalıştığı tweetini paylaşım yapmış” biçiminde gösterilen reaksiyonların bu kararda tesirli olduğu öne sürüldü.

EZGİ ÇELİK’TEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Günler sonra ise Gökbakar’ın tweetini paylaştığı için işinden olduğu argüman edilen Ezgi Çelik, mevzuyla ilgili Instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Çelik, yaptığı açıklamada “Sevdiği işi yapabilen biri en şanslılarındandır bu dünyanın. Doğruyu yanlışsız bilerek eğilip bükülmeden…Vicdanım rahat uyandığım her günde, her şartta, her vakit. Her türlü pürüze engellenmeye karşın devam…” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*