Sivassporlu futbolcular, Türkiye Kupası zaferini kıymetlendirdi

Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Yukatel Kayserispor’u olağan müddeti 1-1 biten müsabakada uzatma kısmında bulduğu gollerle 3-2 mağlup ederek kupayı müzesine götüren Demir Küme Sivasspor’da futbolcular Ali Şaşal Vural, Ahmet Oğuz ve Uğur Çiftçi, müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ALİ ŞAŞAL VURAL: TANIMI OLMAYAN BİR ŞEY

Kupayı kazanmaya grup olarak çok inandıklarını aktaran Ali Şaşal Vural, ”Herkes istiyordu. Bu tip maçları da oynamayı seviyoruz. Üst üste 2 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz ve bu maçları oynamaya alışkınız. Büyük kadrolara karşı oynadığımız maçlarda ve bu tip final niteliğindeki müsabakalarda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. O yüzden inançlıydık. Haftalardır çok da güzel hazırlandık. Sivasspor’a tarihinde birinci kere bu başarıyı getirdik. O yüzden çok keyifli ve gururluyuz. Benim adıma da birinci oldu. Tanımı olmayan bir şey. Tüm kadroya, taraftara armağan olsun” dedi.

“KUPAYI HAK ETTİK”

Final maçına çok yeterli hazırlandıklarını belirten Vural, oyun planlarıyla ilgili olarak, “Ligin birinci yarısında Kayserispor’a deplasmanda 3-0 mağlup olduk. Ligin son maçında kendi alanımızda 2-1 yendik ancak birebir şey değildi. Rakibin bekleyip, kaptığı toplarla süratli çıktığını ve bunu düzgün yaptığını biliyorduk. Biz de final olduğu için sabırlı ve kendimiz üzere oynayalım dedik. Özelliklerimiz muhakkaktı ve bunları da uygun kullandık. Her şeyi yaptık. Oyuna hakim olan, konumlar bulan bizdik. Kupayı da hak ettik” sözlerini kullandı.

Tecrübeli kaleci, kendilerini desteklemeye gelen Sivasspor taraftarına teşekkür etti. Vural, “Yolculuk yapan şahıslar olarak, aralıkları uygun biliriz. Oradan otobüslerle buraya gelen beşerler, bu kupayı ne kadar istediklerini gösterdiler. Bizim taraftarımız, onların taraftarından daha fazlaydı ve daha coşkuluydu. Bizleri yalnız bırakmadıkları için onlara teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

AHMET OĞUZ: SİVASSPOR TARİHİNE İSMİMİZİ ALTIN HARFLERLE YAZDIRDIK

Deneyimli savunma oyuncusu Ahmet Oğuz ise çok memnun olduklarını vurgulayarak, “Bu hissin tanımı olamaz. Sivasspor tarihine ismimizi altın harflerle yazdırdık. Hoş bir iz bıraktık. Maç çok hoştu, finale yakışır bir maçtı. Maçtan evvelki olaylar bizi üzdü, yaşanmaması gerekiyordu. Memnunuz. Tüm grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum” formunda konuştu.

Öte yandan Oğuz, kontratının sona erdiğini hatırlatarak, ”Rıza hocayı tebrik ediyorum. Benim çıkışım Sivasspor’da oldu. Buraya geldim, kendimi toparladım. Kontratım bitiyor bakalım önümüzdeki yıl neler olacak” cümleleriyle kelamlarını noktaladı.

UĞUR ÇİFTÇİ: O KUPA SİVAS’A GELECEK, DİYORDUK DAİMA

Grubun kıymetli isimlerinden Uğur Çiftçi ise “Sivasspor’un tarihinde finali ve kupası yoktu. O kupa Sivas’a gelecek, diyorduk daima. Kupayı Sivas’a götürüyoruz, çok memnunuz. Taraftarımız yollarda büyük kahırlar çektiler. Uygun ki bizi yalnız bırakmadılar. Buradan onlara güzel bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Deneyimli oyuncu Sivasspor taraftarlarıyla ilgili olarak, “Stat bayağı büyük olduğu için biz Sivasspor olarak doldurmuştuk. Gelenlerin ayağına sıhhat, gelmeyenlerin canı sağ olsun” sözlerini kullandı.

Çiftçi, önümüzdeki dönem Avrupa kupalarına katılmalarıyla alakalı, “İki yıldır Avrupa’ya gidiyorduk ve hiçbir Anadolu kadrosu 2 sene üst üste Avrupa kupalarına katılamadı. Sivasspor’u düzgün yerlere getirmek istiyoruz” formunda konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*