Son dakika: CHP’den SADAT’a hata duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Heyeti, CHP’li Bülent Tezcan başkanlığında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek SADAT hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Heyet, kabahat duyurusunda bulunmalarının akabinde Ankara Adliyesi önünde açıklama yaptı.

“SARAY’IN DAYANAĞINI ALAN BİR HATA ÖRGÜTÜ”

Bülent Tezcan, adliye önünde şunları söyledi:

“Paramiliter bir cürüm örgütü olan SADAT hakkında cürüm duyurusunda bulunduk. Bunun için Ankara Adliyesi’ndeyiz. Daha evvel sayın genel liderimiz yaptığı açıklamalarla da ortaya çıktığı üzere SADAT paramiliter bir yapıdır. Kanunlarımız karşısında paramiliter örgütlenme cürümdür. SADAT, paramiliter örgütlenmesiyle Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde cürüm işlemek için kurulmuş ve Saray’ın da dayanağını ardına alarak faaliyet yürüten bir cürüm örgütüdür.

SADAT’ın yetkililerinin yaptığı açıklamalardan anlıyoruz ki SADAT silah ticareti yapmaktadır. Silah ticaretine aracılık yapmaktadır. Bu açıkça cürümdür. SADAT bunları yaparken öbür taraftan bir yan kuruluşu olan tıpkı bireylerin birlikte hareket ettiği ASSAM isimli bir kuruluşun eliyle anayasal nizamı değiştirmek üzere Asrika ismi altında bir devlet kurarak anayasal tertibi değiştirme gayesi olduğunu açıkça söz etmektedir.”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen haftalarda İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Memleketler arası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitmişti. Kılıçdaroğlu’na çok sayıda CHP’li vekil de eşlik etmişti.

Burada bir açıklama yapan CHP önderi, “Önünde bulunduğumuz SADAT paramiliter bir kuruluştur… Burası terörist yetiştiren bir kurumdur” diye konuşmuştu. Seçim güvenliğinin kıymetli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliğini sarsacak rastgele bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray’dır” ifadelerini kullanmıştı.

1 MİLYON TL TAZMİNAT DAVASI

SADAT, son olarak Kılıçdaroğlu’na 1 milyon lira tazminat davası açtığını duyurmuştu.

Dava dilekçesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yer verilerek “Çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına atak gerçekleştirilmiştir” denilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*