ABD’de bir sinagogun başkanı bıçaklanarak öldürüldü

ABD’nin Michigan eyaletinde yer alan Detroit kentinde, bir sinagogun başkanı evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü. Isaac Agree Downtown Sinagogu’nun başkanı olan 40 yaşındaki Samantha Woll’un ölümü, sinagog tarafından da doğrulandı. Demokrat Kongre üyesi Elissa Slotkin’e ve Michigan Başsavcısı Dana Nessel’in seçim kampanyası için çalışan Woll’un ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı. Polis, cinayetin gerekçesinin araştırıldığını bildirdi.

Michigan Eyalet Polisi’nin soruşturmada Detroit Polis Departmanı’na destek vermek üzere görevlendirildiğini söyleyen Detroit Valisi Gretchen Whitmer, “O bir ışık kaynağıydı, kendi toplumunda Michigan’ı daha iyi bir yer haline getirmek için çok çalışan bir yol göstericiydi” açıklamasında bulundu.

Nessel ise, “Sam’ın vahşice öldürülmesi beni şok etti, çok üzüldüm. Sam tanıdığım en iyi insanlardan biriydi. Toplumuna, eyaletine ve ülkesine sevgisi için çalışıyordu. Sam, inancını ve aktivizmini herkes için daha iyi bir ortama yaratma amacıyla kullanıyordu” ifadelerini kullandı.

FİLİSTİN ASILLI ÇOCUK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

ABD’nin Chicago kentinde, 6 yaşındaki Filistinli Amerikalı çocuk 26 bıçak darbesiyle öldürülmüş, annesi ise ağır yaralanmıştı. 16 Ekim’de işlenen cinayete ilişkin açıklama yapan Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Chicago Ofisi Direktörü Ahmed Rehab, ”Maalesef burada, tek taraflı ve çok dengesiz bir şekilde neredeyse insanlara karşı nefretin ve düşmanlığın alevleri körüklendi” demişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx