ChatGPT artık konuşabiliyor, dinleyebiliyor ve görüyor!

ChatGPT yeni güncellemesi GPT-4V ile şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Popüler yapay zeka uygulaması bu güncellemeyle birlikte artık konuşabilecek, görebilecek ve duyabilecek.

5 farklı sesli yanıt

ChatGPT kullanıcıları, 25 Eylül’de duyurulan yeni yükseltmelerle sohbet robotuyla sohbet edebilecekler. ChatGPT’ye güç veren GPT-3.5 ve GPT-4 modelleri artık düz dilde konuşulan sorguları anlayabilecek ve beş farklı sesten biriyle yanıt verebilecek.

OpenAI tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre, bu yeni çok modlu arayüz kullanıcıların ChatGPT ile yeni şekillerde etkileşime girmesine olanak tanıyacak:

“Seyahat ederken bir dönüm noktasının fotoğrafını çekin ve ilginç olan şey hakkında canlı bir konuşma yapın. Evdeyken, akşam yemeğinde ne olduğunu bulmak için buzdolabınızın ve kilerinizin fotoğraflarını çekin ve adım adım tarif için sorular sorun.”

ChatGPT’nin yükseltilmiş sürümü önümüzdeki iki hafta içinde mobil platformlardaki Plus ve Enterprise kullanıcılarına sunulacak ve “kısa bir süre sonra” geliştiriciler ve diğer kullanıcılar için erişim sağlanacak.

Uygulamanın multimodal yükseltmesi, OpenAI’nin en gelişmiş görüntü oluşturma sistemi olan DALL-E 3’ün piyasaya sürülmesinin hemen ardından geldi.

OpenAI, DALL-E 3’ün doğal dil işlemeyi de entegre ettiğini belirtti. Bu, kullanıcıların sonuçlara ince ayar yapmak için modelle konuşmasına ve görüntü istemleri oluşturmada yardım için ChatGPT’yi entegre etmesine olanak tanıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx