Eski polis memurunu alacak verecek meselesindenkafasından vurarak öldürdü

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Haydarlı beldesinde, 14 Aralık tarihinde bir anda ortadan kaybolan 59 yaşındaki emekli polis memuru ve özel güvenlik şirketi işletmecisi Fahri Akcin’ in yakınları Dinar Emniyet Müdürlüğüne Akcin’den haber alamadıklarını ve kayıp olduğunu düşündüklerini söyleyerek ihbarda bulundu.

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri yaptıkları güvenlik kamerası incelemesi ve tanık beyanlarından Akcin’in son olarak 13 Aralık Çarşamba günü saat 20.20 civarında kendisine ait araçla Ö.T., isimli şahıslar birlikte Haydarlı beldesine gittiğini ancak Ö.T’nin ilçe merkezine yalnız olarak döndüğünü tespit etti.

Ekipler yaptıkları incelmelerde Akcin’in aracını ise ilçe merkezinde bir ara sokakta kapıları açık ve anahtarı üzerinde terk edilmiş halde buldu.

Güvenlik kameralarında aracı park eden kişinin Ö.T., olduğunu tespit eden Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ardından Ö.T.’yi saklandığı evde gözaltına aldı.

CESET BULUNDU, SİLAH BULUNAMADI

Emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf eden Ö.T., olayın alacak verecek anlaşmazlığından kaynaklandığını belirterek, Akcin’in kafasının arka kısmına tek el ateş ederek öldürdüğünü ve Akcin’in aracını alıp olay yerinde bırakarak kaçtığını söyledi.

Ö.T., ayrıca cinayette kullandığı silahı yol kenarında bilmediği bir yere attığını da dile getirdi. Bunun üzerine ekipler Ö.T.’nin tarif ettiği yerde Akcin’in cansız bedenini bulurken cinayette kullandığı silahı ise bulamadı.

Ö.T.’nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx