Gazzeli doktorlar İsrail’in hava saldırısında ölen annenin rahmindeki bebeği kurtardı

T24 Dış Haberler

Gazze’deki doktorlar, İsrail’in hava saldırısında aldığı kafa travması nedeniyle ölmek üzere olan annesinin rahmindeki bebeği kurtardı. Bebek, Refah’taki bir hastanede acil sezaryenle dünyaya getirildi.

Sabreen al-Sakani adlı kadın, ailesinin evi hava saldırısında vurulduğunda 30 haftalık hamileydi. Kocası Shoukri ve üç yaşındaki kızları Malak da hayatını kaybetti.

Refah’taki Kuveyt hastanesinde doktor olan Ahmad Fawzi al-MuqayyadSky News’e yaptığı açıklamada, “Bebeği kurtarmayı başardık. Annenin durumu çok kritikti. İkisini birlikte kurtaramadık” dedi. 

Bebek, yenidoğan ünitesinde kuvöze alındı, bileğindeki etikete ölen annesinin ismi yazıldı. 

Bölüm başkanı Dr. Muhammed Salama yaptığı açıklamada, bebeğin üç ila dört hafta hastanede kalacağını belirtirken, “Sonrasında bu çocuğun nereye, hangi aileye, teyzeye, amcaya, büyükanne ve büyükbabaya gideceğini göreceğiz. İşte en büyük trajedi de bu. Bu çocuk hayatta kalsa bile yetim doğdu” ifadelerine yer verdi. 

Bebeğin büyükannesi Mirvat el-Sakani, Associated Press’e bebekle kendisinin ilgileneceğini söyledi. Mirvat el-Sakani, “O babasının bir hatırası” dedi. 

İsrail’in Refah’taki bir başka hava saldırısında da 17 çocuk ve aynı aileden iki kadın hayatını kaybetti. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx