İsrail saldırılarında hayatlarını kaybeden Gazzeliler toplu mezarlara defnediliyor

İsrail‘in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için toplu mezarlar kazılmaya başlanırken, kimliği belirlenemeyen yaklaşık 100 kişi toplu mezara defnedildi.

KİMLİKLERİ BELİRLENEMEYEN CENAZELER TOPLU MEZARLARA GÖMÜLDÜ

İsrail‘in düzenlediği bombardımanlarda can kaybı her geçen gün artmaya devam ederken, Gazze Şeridi’nde toplu mezarlar kazılmaya başlandı. İsrail saldırılarında hayatını kaybeden kimliği belirlenemeyen yaklaşık 100 kişi toplu mezara defnedildi.

TOPLU MEZARLAR HAZIRLANDI

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Seleme Maruf, Gazze’de toplu mezarlar hazırlandığını belirterek, “Şifa Hastanesi morglarında çok sayıda cesedin bulunması ve yakınlarının defnetmeye gelmemesi nedeniyle cesetlerde bozulma işaretleri görülmeye başlandı. İşgalcilerin katliamları sonucunda onlarca cansız bedenin gelmeye devam etmesi ışığında, yaklaşık 100 kişinin defnedilmesi için toplu mezar hazırlandı.” dedi.

CENAZELER SOĞUTUCULU KAMYONLARDA BEKLETİLİYOR

Görgü tanıkları, hastanelerin morglarında yer kalmaması ve saldırıların aralıksız sürmesi nedeniyle cenaze töreni yapılamadığını açıklarken, bazı naaşların ise soğutuculu kamyonlarda saklandığını belirtti.

GAZZE’DE 2 BİN 750 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 2 bin 750 kişinin hayatını kaybettiğini, 9 bin 700 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx