Vivo sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Vivo, Çin pazarında sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefon modelini tanıttı. Resmi adları Vivo Y78 (t1) ve Vivo Y78m (t1) olan bu yeni modeller, Vivo’nun t1 serisi telefonlarıyla aynı temel özelliklere sahip olmakla birlikte, farklı bir yonga setine ev sahipliği yapıyorlar. Tarihsel olarak bu cihazlar, orijinal modellerine göre daha düşük performanslı yonga setleri ile piyasaya sürüldü ve bu, yeni ürünler için de geçerli.

Vivo Y78 ve Vivo Y78m modelleri, ilk olarak sırasıyla Mayıs ve Ağustos aylarında Çin’de piyasaya sürüldü. İki cihaz da renk seçenekleri dışında aynı özellikleri taşıyor ve aynı fiyat etiketine sahipler. Y78m modeli sadece 12GB RAM ve 256GB depolama ile satışa sunulurken, Y78 modeli 8GB + 128GB ve 8GB + 256GB olmak üzere iki farklı versiyon ile tüketiciyle buluşuyor.

Vivo sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Ancak birkaç ay sonra marka, bu telefonların t1 sürümünü piyasaya sürdü. Yeni modeller, yine birbirinin aynısı özelliklere sahip ve sadece 12GB + 256GB bellek konfigürasyonu ile geliyorlar, fiyatları ise 1.999¥ (274$). Yeni modeller orijinal modellere kıyasla daha düşük özelliklerle geliyor. Orijinal Vivo Y78 ve Y78m modelleri, önceki adıyla Dimensity 930 olarak bilinen MediaTek Dimensity 7020 yonga seti ile çalışırken; yeni Vivo Y78 (t1) ve Vivo Y78m (t1) modelleri daha eski ve daha az güçlü MediaTek Dimensity 6020 (Dimensity 700 olarak da bilinir) yonga setini barındırıyor. Ek olarak, Vivo bu yeni modellerde ekran yenileme hızını standart 60Hz’e indirgemiştir.

Öyle ki, t1 sürümlerinden kaçınmak daha iyi olabilir. Ancak orijinal modeller bulunabilir durumda değil çünkü Vivo Y78m stoklarda yok ve Vivo Y78, alınabilir durumda olmasına rağmen, markanın bu modeli tekrar stoğa ekleme olasılığı düşük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx